Łosoś z pesto w wolnowarze

Kolejny wygodny sposób na rybę. Tak przygotowany łosoś był aromatyczny i nie przesuszony. Użyłam gotowego pesto, co znacznie przyspieszyło przygotowanie. Rybę można podać z ryżem, smaczny będzie też sos na bazie jogurtu - z czosnkiem lub koperkiem. Polecam

inspiracja tutaj
składniki - 2 porcje
ok 400 g filet z łososia ze skórą (miałam dzikiego łososia  pacyficznego)
pesto
sól, pieprz
cytryna

przygotowanie
Wolnowar nagrzać zgodnie z instrukcją
Filet podzielić na dwie części.
Przygotować dwa kawałki folii aluminiowej, dwukrotnie większe od filetów. Na każdym kawałku położyć jeden płat ryby, skórą do dołu. Łososia posolić i posypać pieprzem. Posmarować pesto, na wierzchu położyć 1- 2 plasterki cytryny.
Złożyć folię nad rybą, zawinąć tworząc szczelne opakowanie. Umieścić paczki z łososiem w wolnowarze. Paczki mogą na siebie zachodzić.
Gotować w ustawieniu low trzy do czterech godzin - do czasu aż łosoś uzyska jednolity, delikatny różowy kolor i będzie się lekko rozwarstwiał kiedy użyjemy widelca. Gotowałam 3 godziny. Należy zachować ostrożność wyjmując paczki z wolnowaru - mogą być bardzo gorące. Rybę podawać z gęstym jogurtem doprawionym oliwą, czosnkiem, solą i pieprzem. 
Smacznego!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i komentarze. Jeśli zostawiasz komentarz jako użytkownik anonimowy, podaj, proszę, imię lub pseudonim. Pozdrawiam

Copyright © 2013-2019 Stare Gary