Gulasz wołowy z papryką z wolnowaru

Wołowina gotowana w wolnowarze, zawsze wydaje mi się bardziej aromatyczna niż gotowana tradycyjnie. Tak też było i tym razem. Papryka dodawana jest pod koniec gotowania, pozostaje wiec w miarę jędrna i nie traci koloru. Pomidory możemy dodać do wolnowaru, lub później, jeżeli danie będziemy odgrzewać np na patelni.  

Inspiracją był przepis z  tej strony



składniki
ok 1300 g wołowiny bez kości ( u mnie łopatka)
2 średnie cebule, pokrojone w poprzeczne plastry
3 ząbki czosnku, pokrojone w plasterki
łyżeczka drobno posiekanego imbiru lub 1/2 łyżeczki mielonego imbiru
1 szklanka bulionu wołowego
3 łyżki sosu sojowego
2 łyżki mąki kukurydzianej
1/4 kubek zimnej wody
2 średnie zielone papryki, pokrojone na grube paski
2 średnie pomidory, pokrojone w ósemki
czosnek w proszku ( opcjonalnie) do posypania mięsa
ryż lub makaron do podania

przygotowanie
Wolnowar nagrzać zgodnie z instrukcją. Wołowinę umyć, osuszyć,  oczyścić ze ścięgien i tłuszczu. Pokroić w kostkę ok 2x2 cm. Na patelni rozgrzać tłuszcz, partiami obsmażać wołowinę ze wszystkich stron, aby się ładnie zrumieniła. Można mięso przed smażeniem obsypać czosnkiem.  Wołowinę wyjąć, a na patelnię wlać bulion i zeskrobać smaki ze smażenia mięsa. Bulion wymieszać z sosem sojowym
Do misy wolnowaru przełożyć wołowinę wraz z sokami które puściła, posypać cebulą, imbirem i czosnkiem, polać bulionem, przykryć.
Ustawić na program low i gotować 7 - 9 godzin, do czasu aż mięso będzie miękkie.
Po tym czasie w małej misce wymieszać mąkę kukurydzianą i wodę, stopniowo dodawać , mieszając,  do wołowiny. Dołożyć  paprykę. Zwiększyć ustawienie ciepła na high.  Gotować 10 do 12 minut lub do czasu lekko aż sos lekko zgęstnieje. Wymieszać z pomidorami. Gotować około 3 minut dłużej lub po prostu, aż pomidory dokładnie się podgrzeją. Podawać z  ryżem lub makaronem. Smacznego!
Uwagi: Jeżeli nie podajemy mięsa od razu, możemy sos zagęścić już na patelni, podgrzewając danie. Wtedy też na patelnię dodajmy pomidory.






2 komentarze:

  1. wygląda fenomenalnie!!! ale musi mieć pełny smak... pychotka :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wolnowar jest świetny do wszelkich gulaszowych :)

      Usuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarze. Jeśli zostawiasz komentarz jako użytkownik anonimowy, podaj, proszę, imię lub pseudonim. Pozdrawiam

Copyright © 2013-2019 Stare Gary