Karkówka wieprzowa w ostrej marynacie

Udało mi się nareszcie kupić karkówkę wieprzową ze znakiem PQS (PORK QUALITY SYSTEM ).  Mój kawałek, zdobyty z dużym trudem, ważył ok 1 kg. Ponieważ naczytałam się o znakomitej jakości tego mięsa , postanowiłam je zrobić jak najprościej. W lodówce była jeszcze resztka ostrej paprykowej pasty Rolnika, i właśnie ją postanowiłam wykorzystać do zamarynowania mięsa. Kotlety wyszły faktycznie miękkie, kruche i bardzo smaczne. Jeżeli macie możliwość kupienia wieprzowiny PQS - warto spróbować. 
 składniki
1 kg karkówki
4 łyżki ostrej węgierskiej pasty paprykowej marki Rolnik


przygotowanie
mięso umyć osuszyć, pokroić na plastry - 6-7szt. Plastry lekko ponakłuwać lub lekko rozbić. Posmarować z obu stron pastą, ułożyć jeden na drugim, włożyć do miski, zawinąć folią i wstawić do lodówki na co najmniej godzinę albo na całą noc. Przed smażeniem doprowadzić mięso do temperatury pokojowej. Smażyć na patelni grillowej po ok 5 - 6 minut z każdej strony. Smacznego!
Uwaga: Długość smażenia zależy od grubości plastrów karkówki. Po przewróceniu plastrów na drugą stronę, po paru minutach sprawdzałam czy są już usmażone - wyłożyłam jeden kawałek mięsa na deskę i nadkroiłam tak aby zobaczyć czy mięso jest już w pełni usmażone. Było. Pasta paprykowa jest nie tylko ostra ale i słona. Dlatego mięso soliłam już na talerzu.

2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny i komentarze. Jeśli zostawiasz komentarz jako użytkownik anonimowy, podaj, proszę, imię lub pseudonim. Pozdrawiam

Copyright © 2013-2019 Stare Gary